Warning: Undefined array key "is_rate_editable" in /home/platne/biuroprojektow/public_html/mariarauch.pl/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php on line 1303

Usługi projektanta kojarzą się z czymś niedostępnym. Ekskluzywnym. Nie dla przeciętnego człowieka. Nie dla mnie. Wiem o tym, bo kilka lat temu przeprowadziłam badania wśród Klientów. Nic dziwnego – ceny nie jednego potrafią zbić z pantałyku. To jedno. A inna sprawa, że często otrzymuję maile, które kończą się hasłem ‘czy podjęłaby się pani takiego małego tematu?’. Wielu architektów powie, że to temat na konsultację. Czyli rozmowę. Podczas której architekt na bieżąco będzie rozwiązywał Twoje problemy. Moim zdaniem to nie zawsze się sprawdza. Bo często problem leży zupełnie gdzie indziej, niż nam się wydaje. A poradnia architektoniczna pozwala dotrzeć do jego źródła. Dlatego chciałam przedstawić Ci…

 

7 powodów dla których warto skorzystać z poradni architektonicznej

 

1. Zgłaszając się nie musisz wiedzieć, co Ci dolega. To tak samo jak z poradnią lekarską. Idziesz, ponieważ źle się czujesz. Ale nie wiesz dlaczego. Jeśli masz własne pomysły jak rozwiązać swój problem, zweryfikuję je. A jeśli zupełnie nie wiesz co robić – pomogę odkryć, gdzie leży przyczyna. Dolegliwości mogą dotyczyć dowolnych tematów związanych z architekturą. Złego samopoczucia we własnym mieszkaniu. Potrzeby uporządkowania pomysłów na dom czy wnętrze. Pomocy w niewielkiej, ale znaczącej metamorfozie. W ruszeniu dalej, gdy utknęliśmy z budową lub remontem (zdarzyli się nawet Klienci, którzy utknęli na etapie projektu z innym architektem). Pomocy w analizie lub wyborze działki czy mieszkania. W doborze kolorów oraz konkretnych produktów do wnętrza. Znalezieniu bądź zmianie funkcji danej przestrzeni w domu. Uzyskania pewności co do swoich planów. Kontaktów do wykonawców. I wielu innych.

2. Nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, w jakim zakresie potrzebujesz pomocy. Poradnia architektoniczna jest elastyczna. Jeśli w trakcie współpracy okazuje się, że potrzebujesz wsparcia w mniejszym lub większym zakresie, można swobodnie przejść do innego typu współpracy. Każdy etap jest rozwinięciem poprzedniego i trwa nieco dłużej.

3. Od tradycyjnych konsultacji odróżnia ją holistyczne podejście do tematu. To znaczy, że zanim zacznę mówić Tobie, które rozwiązania są dobre, a które nie, poprzez wnikliwą ankietę poznaję Ciebie i Twoją rodzinę od podszewki. Słucham tego, co masz do powiedzenia. I dopiero wtedy szukam odpowiedzi. Uważam, że nie da się dobrze komuś pomóc, słuchając tylko o problemie. Bo często temat jest znacznie bardziej rozległy.

4. Dopasowuję się do Ciebie. Wcielam w Twoja skórę. Twój rytm. Odsuwam na bok język projektowy, wchodząc w buty zagubionego w świecie designu Klienta. Prowadzę Cię za rękę, krok po kroku tłumacząc ten niezrozumiały świat w prosty sposób. Bez napinki. Biorę pod uwagę Twój budżet. Twoje możliwości. Usługa zawsze skrojona jest na Twoją miarę.

5. Poradnia jest tańsza niż projekt. To dlatego, że wiele rzeczy wykonujesz samodzielnie – wysyłasz nam mapy, zdjęcia, mierzysz pomieszczenia, zbierasz inspiracje. Jeśli oczywiście któraś z tych rzeczy okazuje się niezbędna do udzielenia pomocy. To także szansa na nauczenie się nowych rzeczy. Rozwiązania tłumaczę w sposób, który pozwoli Ci działać na własną rękę. Przecieram szlaki, motywuję, rozrzucam przydatne wskazówki. I odchodzę. Zostawiając Cię z instrukcją, która pomoże wprowadzić duże zmiany w szybkim tempie. I przy minimalnym wysiłku.

6. W poradni pomagam wprowadzić zmiany w zastanej materii bez drastycznej ingerencji w całość Twojego mieszkania, domu, czy pomysłu. Czasami to są trzy drobne zmiany (jak w przypadku operacji). Małe, które robią dużą różnicę. Odnajduję słabe punkty (wnętrza, pomysłu) znajdując proste sposoby na ich zmianę lub sprytne ukrycie. Ale nie tylko – zawsze wskazuję także te mocne strony. Pracuję analogicznie do stylistów modowych: nie zmieniam figury, bo to długotrwały i energochłonny proces, na który nie każdy jest gotowy. Czasami wręcz niemożliwy. I lepiej zaakceptować to, kim się jest. Podkreślam atuty i tuszuję wady.

7. A to wszystko może wydarzyć się bez konieczności wychodzenia z domu. Online.

Z jakimi problemami możesz się zgłosić do poradni architektonicznej?

 

Jak to właściwie działa?

 

1. Kontaktujesz się. Ustalamy czas i zakres prac. Po otrzymaniu zaliczki zaczynamy współpracę.

2. Dostarczasz nam niezbędne materiały. W zależności od tematu: zdjęcia, mapy. Jeśli jest to konieczne, dokonujesz pomiarów pomieszczenia (zobacz jak). Za każdym razem otrzymujesz od nas instrukcje, co jak wykonać.

3. Tworzysz swoją tablicę inspiracji (tutaj instrukcja) i wypełniasz przygotowaną przez nas ankietę. To zbiór pytań i ćwiczeń do wykonania – niektóre z nich przypominają te.

4. Po otrzymaniu wszystkich materiałów przystępuję do analizy problemu, docierając do jego sedna i korzystając ze swojej wiedzy projektowej opracowuję rozwiązania skrojone na Twoje potrzeby i możliwości. Umawiamy się na spotkanie online.

5. Spotykamy się online. Rozmowa trwa około godziny. Podczas niej omawiam zakres ustalony przed spotkaniem, czasami wspomagając się rysunkami, rzutami, zdjęciami, tablicami inspiracji. W najbardziej wypasionej wersji, czyli terapii – moodboardami. Godzina jest czasem umownym – nie kończę spotkania, jeśli potrzebujemy go więcej.

6. Po spotkaniu przesyłam materiały wraz z podsumowaniem.

7. Jeśli decydujesz się na operację lub terapię, po spotkaniu masz jeszcze kilka dni na to, by zadać mi dodatkowe pytania dotyczące omawianej kwestii. W miesięcznej terapii zawsze otrzymujesz ode mnie indywidualny pakiet ekstra. Czyli coś, czego najbardziej potrzebujesz. Co pomoże ci ruszyć dalej. Może to być znalezienie ekipy wykonawczej, telefoniczna pomoc podczas zakupów, czy dobranie kluczowych materiałów.

 

Nie wiesz, czy to może zadziałać? Mam dla Ciebie próbkę tego, w jaki sposób działa poradnia. W wersji mikro. Zrób-to-sam. W cenie trzech kaw (27 zł) możesz kupić trzy ćwiczenia online do samodzielnego wykonania. Ćwiczenia na wynos opatrzone są stosownym wprowadzeniem, szczegółową instrukcją oraz podsumowaniem, które pomoże zrozumieć Ci Twoje potrzeby. A następnie samodzielnie wprowadzić zmiany w życie.

Ćwiczenia są wstępem do poradni architektonicznej, dlatego upoważniają do zniżki w wysokości 100 zł na terapię lub operację. 

0
Would love your thoughts, please comment.x