Twój Własny Pokój

maria rauch_wlasny pokoj

Przestań odkładać siebie i swoje potrzeby na wieczne nigdy.

Odważ się stworzyć przestrzeń tylko dla siebie, zarówno w swoich czterech ścianach, jak i we własnej głowie.

Zmiany zamanifestują się we wszystkich aspektach Twojego życia.

Czy jesteś dla siebie ważna?

„A woman must have money and a room of her own”  

Virginia Woolf „A room of One’s Own”

Pierwsza z zasad bezpieczeństwa w samolocie mówi, by w przypadku konieczności skorzystania z masek tlenowych najpierw założyć ją sobie, a potem dziecku. W innym przypadku stracisz przytomność i nikomu nie będziesz mogła pomóc, a co najważniejsze – nie pomożesz sobie.

Nie zadbasz o swoich najbliższych, o ile nie będziesz w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

Dlaczego więc tak często, my Kobiety zapominamy o własnym pokoju? Miejscu tylko dla siebie. Na hobby, na odpoczynek, na integracje po długim dniu.

Dzieci mają swoje pokoje, mąż gabinet. A my… często mówimy o sobie, że jesteśmy „dostępne”, przesiadując w salonie w kuchni czy pokoju dzieci. 

Przez to czuejmy się zestresowane, zmęczone i rozżalone.

Bo ktoś z domowników znowu przeszkodził nam w odpoczynku.

Bo dziecko znowu przyszło do nas z problemem, a nie do męża zamkniętego w gabinecie.

Bo ktoś znowu bez pytania wziął nasz ulubiony kubek i zostawił go brudnego w zlewie.

 

 

 

Tymczasem nasi bliscy, dzieci, mężowie, partnerzy czy przyjaciele nie potrzebują nas, żebyśmy były „zawsze dostępne”.

Ale żebyśmy były sobą w pełni.
Spełnione, spokojne i szczęśliwe.

Stwórz swoją własną przestrzeń, swoją oazę.
I w końcu poczuj się dla siebie ważna.

Pomogę Ci przeanalizować Twoją obecną sytuację, określić potrzeby, a także pomogę Ci dokonać pierwszych kroków zarówno fizycznie, definiując razem z Tobą obszary do zmiany i proces tworzenia własnego pokoju, jak i mentalnie, pomagając Ci stawiać granicę i postawienia siebie  na pierwszym miejscu.

Właśnie rusza nabór do pierwszej edycji programu. Zostaw swojego maila, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o programie.

 

MIEJSCE NA FORMULARZ KONTAKTOWY

Dlaczego pomagam kobietom tworzyć ich własne pokoje?

Od lat pracuje jako architekt i pomagam moim Klientom tworzyć ich domy i ich wnętrza. Od zawsze dużo bardziej od budynków interesuje mnie człowiek. A najbardziej to jak bardzo manifestujemy to jacy jesteśmy, poprzez to jak mieszkamy.

Dodatkowo, to jak mieszkamy ma ogromy wpływ na nasze samopoczucie, emocje, czy wybory jakich dokonujemy na co dzień.

Sama byłam przez długi czas bez własnego pokoju. Dostępna dla wszystkich, ale nie dla siebie. Dlatego teraz chcę pomóc kobietom łącząc moją wiedzę architektoniczną i lata doświadczeń tworzyć ich własną oazę i świątynię.

Nawet jeżeli początkowo wydaje się to niemożliwe.

Co blokuje Cię przed stworzeniem własnego pokoju?

Pewnie powiesz, że to nie jest możliwe, kiedy ma się małe mieszkanie.

To nie do końca prawda. Sprawa nie jest zależna jedynie od metrażu czy rozkładu mieszkania. A od przyzwolenia samej sobie na tą własną przestrzeń. Zakomunikowania tego innym, co wiąże się z postawienia granic.

W mojej ponad 20 letniej  praktyce spotkałam Kobiety, mieszkające w bardzo małych mieszkaniach, w których mają „swój pokój”. I te, mieszkające w potężnych willach, które takiego miejsca nie mają.

Przypadek 1:
Klientka skarży się, że po macierzyńskim (od sześciu lat) próbuje na nowo odnaleźć swoją ścieżkę zawodową. Chciałaby zająć się swoim biznesem.

Pytam ją: gdzie na codzień pracuje?

Odpowiada mi, że  różnie. Raz z kanapy, czasami z jadalni przy stole, innym razem z pokoju syna. Mąż ma swój gabinet w domu. Dzieci pokoje. Ona nie. Jest dostępna. Kuchnia, salon, cały dom, to jej Królestwo.

Królestwo… patrzę na nią i widzę tą umęczoną Królową, która nie ma własnej przestrzeni ani fizycznie, ani mentalnie na swój biznes. 

Przypadek 2:
Kobieta lat 50. Duży dom, ponad 300 mkw. Od trzech lat ma swój pokój, ale nigdy go nie zagospodarowała. Są tam rzeczy z poprzedniego mieszkania. Pudła. Niepotrzebne ubrania.  Taka trochę przechowywalnia.

W życiu czuje się często przytłoczona, mówi, że ugrzęzłą, trochę jak w poczekalni. Odkłada swoje projekty na póżniej.

Ma dużo wyrzutów sumienia, również o to, że tego pokoju ciągle nie zrobiła. Potrzebuje swojego miejsca, ale nie ma na to czasu.

Kobieta decyduje się na skorzystanie z pomoc. Po jednym ze spotkań robi swój pokój w trzy dni. W końcu czuję moc i siłę do działania, co przejawia się w stworzeniu własnej przestrzeni.

Nie odkładaj siebie na później

„When you choose yourself, everything around you, will choose you too” 

-Larson Michael When the Waves Come”

To nie chodzi o metry kwadratowe, czy przysłowiowe cztery ściany. 

Ale o to czy i jaką dajesz przestrzeń na swoje hobby, pracę czy odpoczynek we własnym domu. To ma swoje odzwierciedlenie w całym Twoim Życiu. I się ze sobą łączy.

Czasami zmiana musi nastąpić na poziomie mentalnym, aby potem móc zrobić zmiany w swoim domu. A czasami to właśnie przemeblowanie daje nam przestrzeń do zmiany myślenia.

Zawsze jednak chodzi o to samo: o stworzenie  wygodnego i dopasowanego dla nas miejsca. Dzieje się to w głowie i w domu, a na szerszym poziomie powoduje zmianę w całym życiu.

Postaw siebie na pierwszym miejscu, a cały świat ci to zamanifestuje.

Nie jesteś sama w tym procesie

Właśnie teraz rusza moja pierwsza edycja programu mentoringowego. Dołącz już teraz i wykonaj pierwszy krok w stronę prawdziwej siebie.

Dzięki mentoringowi:

Przyjrzysz się swojej bieżącej sytuacji życiowej oraz kondycji Twojego domu

Nauczysz się stawiać granice w swoim życiu i zadbasz o swój wewnętrzny dobrostan

Zyskasz odwagę o mówieniu o Twoich potrzebach i nie będziesz uciekać od sygnałów Twojego ciała i głowy, by zadbać o siebie

Co klienci sądzą o pracy ze mną?

Maria uważnie słucha, nie ocenia. Analizuje i komentuje wszystkie pomysły, nawet te kiepskie. Zachęca do eksperymentowania i wychodzenia poza swoje wyobrażenia. Podczas współpracy zaprezentowała szeroki wachlarz możliwości. Dzięki temu zyskałam poczucie o świadomej decyzji. Od początku czułam, że mogę w pełni zaufać Marii, bo dokładnie wie jak odpowiedzieć na moje potrzeby i wątpliwości.

Weronika Biłas

projekt mieszkania leśna ścieżka

Sama nigdy bym nie wpadła na tak odważne i oryginalne rozwiązania. To była prawdziwa wędrówka po przestrzeni pełnej inspiracji – i to dosłownie, bo Maria zabrała mnie na spacer, aby krok po kroku przedstawić swoją koncepcję. Wcześniej myślałam o różnych rozwiązaniach, wahałam się. Nieustannie odkładałam urządzanie wnętrza na później. Teraz mam ochotę zabrać się do działania od ręki. Mam przed oczami jasną wizję efektu końcowego.

Kamila Chyła

Kod Marki

To nie jest biuro architektoniczne, to jest kolebka Twojego pomysłu i jego realizacji. Twój pomysł jest traktowany jak dziecko, które potrzebuje piastunki, animatorki trzepiącej z rękawa rozwiązania i przestrzeni do rozwoju – Ona to wszystko mają. To jest jak skrzyżowanie festiwalu reggae, spotkania z fizjoterapeutą z galą oskarową. Wyobraźnia, skupienie i na koniec wielkie BUM. Efekt WOW!

Agnieszka Majewska

Gotuje Nie Truje

Maria otwiera głowę! Też zajmuję się projektowaniem, ale perspektywa koniecznych zmian w moim własnym mieszkaniu mnie przerażała. Współpraca z Marią uwolniła mój sposób myślenia i sprawiła, że uwierzyłam, że potrafię opanować i tę materię. Podsunęła mi szereg nowych, świetnych pomysłów, ale też pomogła uwierzyć we własne i wprowadzić je w życie :) Teraz naprawdę lubię moje mieszkanie! Polecam tego allegrowicza ;)

Justyna Karamuz

Slowpresso

Dołącz do 1 edycji programu:

Zostaw swój e-mail by dostać więcej szczegółów. Udział w programie będzie poprzedzony 15-min rozmową, aby zapoznać się z problemem i podjąć decyzję o dalszej współpracy. 

7 + 15 =