Cześć!

uwolnij swoje wnętrze

i mieszkaj tak jak lubisz!

 

My name is Maria Rauch. Odkryj ze mną, jak chcesz mieszkać. Mogę też pomóc ci wcielić to w życie. 

Jestem architektem po Politechnice oraz wnętrzarzem po ASP – dwa w jednym *_* Od 10 lat projektuję domy i ich wnętrza. Praktykowałam w Tennessee, Atlancie, NYC, Dublinie i Lublinie… No jeśli Lublin nie zrobił na Tobie wrażenia, to ja już nie wiem… *_* Ostatnie kilka lat byłam mocno związana z Warszawą, a obecnie mieszkam i pracuję pod Krakowem.

Prowadzę warsztaty projektowe dla najmłodszych. Bardzo lubię zabawy w projektowanie, szczególnie te, które pokazują, że nawet najbardziej odlotowe wizje mogą stać się rzeczywistością. Tak dzieje się, kiedy pozwalamy sobie marzyć, a potem przechodzimy do działania – zgodnie z planem, czyli „od pomysłu do realizacji”. Kiedyś na warsztatach zaprojektowaliśmy maszynę do prostowania pogiętych kartek w książkach, a innym razem fontannę uśmiechów i radości. Ta druga została zrealizowana, możesz zobaczyć ją tu. Podobne warsztaty prowadzę z dorosłymi. Budujemy modele, bawimy się w wymyślanie i przekładanie tych pomysłów w realne rozwiązania. Prototypujemy wymarzone domy i mieszkania. I przymierzamy się do nich. Na wesoło.

Od zawsze chciałam „robić projekty”. Moja mama jest architektem i kiedy byłam mała bardzo lubiłam składać z nią finalne rysunki – w bardzo specjalny sposób. Może dlatego do dziś przygotowywanie projektu „do oddania” i wszystkie związane z nim detale są dla mnie super ważne. Poza tym, kiedy miałam 7 lat, chciałam być wydawcą. Wydawałam tygodnik w jednym tylko egzemplarzu, a w szafce pod telewizorem była skrzynka na „listy od czytelników” – czyt. Domowników. Moje marzenie o byciu mini-wydawnictwem spełniło się niedawno. A ponieważ lubię pracować z ludźmi, zaprosiłam do projektu innych autorów i tak powstał Zeszyt Spacerowy szlakiem warszawskich detali I drobiazgów.

Wiem, że to jak mieszkamy wpływa na nas i powinno nas wspierać. Nie odwrotnie. Dlatego też, szkoda jest każdej minuty na mieszkanie w tymczasowych i niesprzyjających warunkach. Mam w sobie cechę „naprawiacza”- czego dowodzi test osobowościowy Gallupa – to moja cecha numer jeden! Lubię kombinować i tworzyć „coś z niczego”. Wolę pracować z pomysłami niż z gotowymi produktami z katalogu. Wiem, jak w niekonwencjonalny sposób wprowadzić znaczące zmiany, tak aby mieszkało ci się lepiej.

Chcesz zobaczyć, jak pracuję? Wraz z innymi projektantami i architektami stacjonuje w niecodziennym co-workingu w starym młynie wodnym nad rzeką Rudawą w Zabierzowie (pod Krakowiem). Młyn Zabierzów – to taka  “praco-zabawka” – miejsce, gdzie pracuję i odpoczywam. Z rzeką, hamakami i biurkiem do pracy :) To też poligon doświadczalny i miejsce warsztatowe. Zapraszam! Możesz nas odwiedzić!

Jesteś ciekawy jak mieszkam? W domu mam hamak, huśtawkę i drabinkę do jogi. Mam też podwójną umywalkę, mimo niewielkiej łazienki. Dlaczego? Bo tak lubię! A mój dom to moja zabawka do mieszkania. Projektuję dla wszystkich tych, którzy wierzą, że mieszkanie jest po to, aby budzić się w nim codziennie rano z uśmiechem na twarzy :)

A ty? Do czego chcesz się uśmiechnąć?

 

 

Przykładowe realizacje:

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

projektuj i baw się

Uwolnij swoje wnętrze i mieszkaj tak jak lubisz.

Współpraca ze mną może przebiegać na kilka sposobów:

Spotkanie: Jeśli wiesz czego chcesz, lub masz jakiś konkretny problem, który chcesz rozwiązać to być może wystarczy jedna rozmowa, w formule, która pomoże ci dokonać potrzebnych zmian. Jeśli szukasz porady, po tej konsultacji dowiesz się jakie są pierwsze, najpilniejsze trzy rzeczy do zmiany we wnętrzu – tak aby mieszkało ci się w nim lepiej. Spotkanie poprzedzone jest serią pytań i odpowiedzi – najczęściej mailowo. Po spotkaniu dostaniesz ode mnie klarowne podsumowanie. (spotkanie trwa 1,5 h), dopytaj o szczegóły i umów się na spotkanie. 

Koncept: Proces projektowy, który sprawi, że nawet jeśli dziś nie wiesz jak mogłoby wyglądać twoje wymarzone mieszkanie to dowiesz się tego.
To będzie jak odkrywanie marzeń sennych lub czytanie listu od najlepszego przyjaciela – samego siebie. Praca jest bardzo przyjemna, ale intensywna. Na całość składają się rozmowy, odpowiedzi na pytania, ćwiczenia oraz 3 tygodniowy czas pracy, w którym przekładam na rysunki pomysły, które wspólnie wypracowaliśmy. W tym czasie wykonuje projekt koncepcyjny twojego wnętrza i potrzebuję skupienia. (cały proces trwa: 1 miesiąc)

Warsztaty: Budowanie modeli, wymyślanie i przekładanie pomysłów w realne rozwiązania. Przymierzanie się do nich. Patrzenie co działa, a co nie. Na warsztatach – wspólnie z grupą – prototypujemy nasze wymarzone domy i mieszkania. Na luzie i na wesoło nabywasz umiejętności, które pomogą ci wprowadzać samodzielne zmiany w twoim wnętrzu – tak aby mieszkało ci się w nim lepiej. (grupy min. 8 osób, czas trwania do 5 h) sprawdź terminy najbliższych warsztatów.

Gotowy na zmiany?

Odkryj ze mną, jak chcesz mieszkać. Mogę też pomóc ci wcielić to w życie.

Napisz do mnie, albo zostaw swój e-mail. A wtedy ja napisze do ciebie :)