Chcesz budzić się codziennie rano z uśmiechem na twarzy?

Czujesz, że Twój dom Ci nie służy? Nie dodaje energii? Spokoju? Nie wspiera Twojej kreatywności? Nie cieszy już tak jak kiedyś? Brak mu klimatu? Nie masz na niego pomysłu? A może masz ich za dużo i trudno Ci się zdecydować?

 

$

dom twoich marzeń

$

w trzech prostych krokach

$

3 tygodniowy kurs online

Gdzie jeśli nie w domu możesz być naprawdę sobą?

Uwolnij swoje wnętrze i mieszkaj tak jak lubisz!

kim jestem?

_
Nazywam się Maria Rauch. Projektuje domy i ich wnętrza. Proste, zdrowe i pachnące latem. Takie, w których wakacje trwają cały rok. Wszystkie rozwiązania testuję na sobie, dlatego doskonale rozumiem potrzeby moich klientów. Pomagam im stworzyć dom – szyty na miarę.
Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów stacjonarnych
. To najlepszy sposób, żeby przetestować swoje pomysły. Moje warsztaty otrzymały nagrodę za najlepszy projekt roku z zakresu edukacji kulturalnej.

Czy wiesz, że pomysły można przymierzać jak sukienki i sprawdzać, czy jest nam w nich do twarzy? Szkoda jest każdej minuty na mieszkanie w tymczasowych i niesprzyjających warunkach. To, jak mieszkamy, wpływa na nas i powinno nas wspierać. Poczuj, że Twój dom Ci służy. Opowiada Twoją historię. I wspiera Cię.

_

_

__

Wraz z rodziną mieszkam w Domu z Klocków. Prostym. Drewnianym. Wielkości mieszkania. Pracuję w Starym Młynie w Zabierzowie – z rzeką, hamakami i jogą o poranku. Pisały o tym Wysokie Obcasy. Kliknij i czytaj więcej →

Wiem, że możesz prowadzić wymarzony styl życia i jednocześnie mieć dom, który Cię w tym wspiera. Wspiera Twoją kreatywność. Radość. Spokój. Pokażę Ci jak to zrobić krok po kroku. A Ty wcielisz to w życie. Chcesz?

Odkryj ze mną jak chcesz mieszkać...

Pomogę Ci to wcielić w życie!
w

Jak się ze mną pracuje?

Na Marię Rauch natrafiłam przez artykuł w Wysokich Obcasach już jakiś czas temu, jeszcze na długo przed podpisaniem umowy kredytowej. W zasadzie to od razu wiedziałam, że chcę żeby to Jej biuro projektowe zajęło się moim mieszkaniem, a na każdym kolejnym etapie współpracy tylko się w tym przekonaniu utwierdzałam. Najbardziej ujęło mnie to, jak szybko dali mi poczucie, że naprawdę interesuje ich to czego ja chcę od miejsca w którym będę mieszkać i że są gotowi włożyć wysiłek w to, żeby mnie wysłuchać. Moje wizje i potrzeby przełożyli na konkretny i profesjonalny projekt. Projekt, który okazał się trafiony w dziesiątkę, a cały proces jego powstawania była dla mnie zupełnie bezbolesny. Zero stresu, sama przyjemność. Bez mrugnięcia okiem polecam każdemu.

Paula Karkoska

Lekarz Pogotowia Ratunkowego

Gdy po raz pierwszy spotkałam Marię i usłyszałam co mówi o swoim podejściu do klienta i architektury, od razu skojarzyłam to z jedną z moich ulubionych postaci książkowych –  Howard Roark, to architekt i bohater książki Ayn Rand pt.: „Źródło”. Ten nieprzeciętny architekt, który nie podporządkowuje się ogólnym tendencjom i gustom  ma w tym absolutną słuszność. Jest za to utalentowany, ma jasny umysł i ogrom innych przymiotów człowieka wręcz nieskazitelnego i idealnego. Jest świetny, a wręcz genialny. Dlatego to, co Maria mówiła zrobiło na mnie tak ogromne wrażenie. Pomyślałam, że takich ludzi nie ma albo jest ich bardzo niewielu. Od tego momentu minął ponad rok. Przez ten czas miałam ogromną przyjemność z Marią rozmawiać, współpracować, współtworzyć już wielokrotnie. I co? I za każdym razem to jest uczta mentalna, a do tego ja się kąpię z Marią w śmiechu nie bez sensu, i nie bez kozery. Jeśli umiesz sobie wyobrazić kogoś, kto potrafi robić to tzw. „outside the box thinking”, to Maria jest kimś, kto te pudełko po prostu wyrzuca, czyli idzie jeszcze o krok dalej. Ona jest bez pudła. Rozwiązania i pomysły Marii, te niearchitektoniczne, i te architektoniczne też, zdumiewają trafnością, lekkością i innowacyjnością. A do tego, a może przede wszystkim, Maria potrafi słuchać i rozumieć o co tak naprawdę chodzi.

Agnieszka Majewska

Warsztaty kulinarne, Gotuje Nie Truje

Twoje warsztaty są SUPER! Bywam już na różnych takich i bijesz wszystko co widziałam na głowę.

Dominika Dzikowska

Warsztaty fotograficzne, Studio Miłość - Autentyczna Fotografia

Przyszły dom zawsze jest marzeniem. Myślenie o nim to trochę takie bujanie w obłokach. Dzięki rozmowie z Marią projekt zszedł na ziemię. W sensie przyjemnym: podjęliśmy pierwszy krok do urzeczywistnienia naszego marzenia. W sensie mniej przyjemnym ale koniecznym: uświadomiliśmy sobie koszty, z których nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę. Ale to dobrze, bo dzięki temu wiemy z czym przyjdzie się nam zmierzyć – finansowo, czasowo i psychicznie. Opcje które zaproponowała Maria są ciekawe. Dzięki każdej z nich osobno i dzięki porównaniu ich ze sobą możemy lepiej poczuć, co tak naprawdę jest dla nas najistotniejsze i podjąć niełatwą decyzję. Ważne jest też, że opcje te pozwalają wyobrazić sobie nie tylko najbliższą rozbudowę, ale dają też perspektywę na dalszy rozwój.

Iga i Maciej Prochowscy

Gospodarze, Agroturytyka Pod Jaworem

Przerobiliśmy nasze mieszkania i nasze mieszkania marzeń od początku do końca. (…) Warto zagłębić się w świat swoich marzeń i zacząć je realizować krok po kroku, zapisując i przyklejać gdzie się da kolorowe karteczki, wracając na lekcje ZPT przypominając sobie podstawowe umiejętności  użycia młotka, gwoździa, kleju, kartonowych rolek, plastikowych rurek  i kilku innych ciekawych gadżetów. Wcielić się w role wielkiego budowniczego i kreatora, pomajsterkować, poszperać i pogmerać w swojej głowie. A przy tym wszystkim świetnie się bawić!

Ania Matuszczak

Fotografka, The Fake Rolls

Z czego składa się kurs?

MODUŁ 1 {POTRZEBY}

Określisz swoje potrzeby. Zobaczysz co w Twoim domu nie działa i dlaczego. Co Ci przeszkadza. Nie wspiera Twojej kreatywności. Nie pozwala odpocząć. Albo po prostu nudzi. Zrobisz listę rzeczy do zmiany. Uwaga! Również tych, których pozornie „zmienić się nie da”… Serio. Serio. To są często tylko nasze przekonania. :)

MODUŁ 2 {ZMIANA}

Odkryjesz za co lubisz swoje wnętrze. Poczujesz swój dom wszystkimi zmysłami. Nie tylko wzrokiem. Ale również węchem. Smakiem. Słuchem. Dotykiem. Skupimy się na jego mocnych stronach. Podkreślimy zalety. Ukryjemy mankamenty. Dokonamy 3 prostych zmian, które wprowadzą ogromną różnicę. Taką, że od progu będzie czuć, że Twój Dom mówi Twoim językiem. Że wspiera Cię i jest z Tobą spójny.

MODUŁ 3 {DOM MARZEŃ}


Zobacz jak wygląda Twój Dom Marzeń. Zapomnij o ograniczeniach. I odpłyń w marzenia. To będzie przyjemny proces…A jak wrócimy na ziemię przywieziesz ze sobą wizję taką, którą będzie dobra do tego aby wcielić ją w życie już od teraz. Nauczysz się czym jest prototypowanie, czyli przymierzanie pomysłów i patrzenie czy jest nam w nich do twarzy. Tej metody można użīwać również w innych obszarach naszego życia. A jak pokażę Ci jak jej użyć. Krok po kroku.

*** EXTRASY ***

  1. Z początkiem tygodnia wysyłam Ci konkretną dawkę wiedzy i krótkie zadanie do wykonania.
  2. W tygodniu spotykamy się na grupie fb, rozmawiamy, dzielimy się na bieżąco i podsumowujemy nasze działania.
  3. Weekend rozpoczniesz od {rytuału}, który pozwoli Ci na nowo odkryć Swój Dom. To niespodzianka!
  4. Poznasz mój sposób na zbieranie inspiracji, prototypowanie, burzę mózgów i inne magiczne triki na zaprzyjaźnianie się z własnym domem. Ale nie tylko. Te umiejętności, możesz z powodzeniem wykorzystać w innych obszarach swojego życia.
  5. Możesz wciągnąć w zabawę swoją rodzinę lub osoby z którymi mieszkasz. Zobaczysz jaką zabawą może być projektowanie i wdrażanie w życie nowych pomysłów.

Jak pracujemy?Szukając formuły, która współgra z tym jak najbardziej lubię pracować, zdecydowałam się na pracę w kameralnych grupach MasterClass. To połączenie pracy zespołowej, z możliwością bycia w kontakcie indywidualnym. Pracujemy na konkretnych zadaniach (przesyłam Ci je pocztą) i przykładach podanych na grupie (Twoich i innych członków zamkniętej grupy fb). Udział w MasterClass to konkretna dawka energii. Siła grupy. Relacji. Miejsce gdzie Twoje pomysły pracują dla Ciebie i dla innych. Burze mózgów. Testowanie pomysłów. Przymierzanie się do nich. Planowanie i monitorowanie postępów. 

Dwie opcje do wyboru:

START: 8 maja - kurs trwa 3 tygodnie.