To dla Ciebie stworzyłam

AUDYT DLA FIRM

 • Odkryję potrzeby Twoje i Twoich pracowników.
 • Przeprowadzę kontrolę ergonomii Twojego miejsca pracy.
 • Zbadam, czy w Twoim biurze panuje odpowiedni poziom relaksu.
 • Sprawdzę, czy oświetlenie pomieszczeń jest dobre. I czy hałas nie osłabia Twojej kreatywności.
 • Zaproponuję fajne miejsce do krótkiego wypoczynku i naładowania baterii.
 • Naprawię przestrzenie, które przestały działać lub straciły swoją funkcję.
 • Sprawię, że Klient wchodzący do Twojego biura na długo je zapamięta. A oprócz efektu wow odczyta komunikat. Że to firma z tradycjami. Profesjonalna. Lub terminowa. Wszystko zależy od tego, co pragniesz przekazać.
 • Wprowadzę więcej luzu – tak, jak od dawna robi się to w dużych biurach na świecie. Bez konieczności wyburzania ścian, bez nudnej sztampy i bez stosowania ultradrogich rozwiązań. Za to z użyciem ultradobrych pomysłów. I to wszystko w duchu Twojej marki.

Oferta

 1. Audyt. Czyli wizyta na miejscu, analiza stanu istniejącego, przeprowadzenie ankiet. Zbadanie potrzeb użytkowników przestrzeni biurowej. Wskazanie najbardziej newralgicznych punktów i w końcu – propozycja zmian. Otrzymasz pełen raport z tablicą inspiracji i rzutem funkcjonalnym.
  .
 2.  Wprowadzenie zmian. Trzech – bo te wcale nie muszą być duże, ale znaczące. Jak w akupunkturze, gdzie uwolnienie kilku punktów wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Zmiany wprowadzasz sam. Ale na tym etapie jestem cały czas z Tobą i pomagam, gdy tylko pojawiają się trudności.
  .
 3. Kontrola jakości. Przeprowadzona przeze mnie i zwieńczona otrzymaniem Certyfikatu Praco-zabawki. 
U
Przeprowadź profesjonalny audyt Twojego miejsca pracy.

 

Dokonaj trzech niezbędnych zmian, tak aby pracowało Ci się lepiej.
R
Ciesz się nową jakością pracy i relacji w Twoim biurze!

Kim jestem?

Nazywam się Maria Rauch. Jestem architektem i projektantem wnętrz. Projektuję domy i biura. Takie, które pachną latem i wakacjami. Wspierają nas i naszą kreatywność. I są wolne od nudy.

Pracowałam w różnych biurach.  W kraju jak i za granicą. W jednej z największych warszawskich korporacji, w trzypiętrowej,  zabytkowej kamienicy w Dublinie, w nowojorskim lofcie nad rzeką Hudson, czy w Google’u w Dolinie Krzemowej. I mogę śmiało powiedzieć, że dobre pomysły rodzą się tylko w dobrych przestrzeniach. Wolnych. Nieskrępowanych. I z dobrą energią.

Obecnie pracuję w starym Młynie w Zabierzowie. Z rzeką, tarasem i hamakami. Nazwano nas kiedyś Joginami Architektury i to nie tylko dlatego, że zaprojektowaliśmy Dom Jogi na Loftach. Dzień pracy zaczęty serią asan lub medytacją trenuje w nas elastyczność i spokój umysłu, które potem przenosimy na nasze projekty. Zobacz sam jak wygląda praca w młynie. Oraz jak może wyglądać fajne biuro. 
KoWorking Praco-Zabawka, Młyn Zabierzów, blisko Krakowa, POLSKA
Google headquarters, Mountain View, California, USA
Masz dość poczucia, że w twojej pracy mogłoby być fajniej?
Że potencjał Twój i Twojego zespołu nie jest w pełni wykorzystany?
Zmień to i stwórz sobie odpowiednie warunki do pracy.

Dla kogo?

 • jesteś freelancerem
 • jesteś szefem biura, zatrudniasz innych, tworzysz im miejsce pracy
 • pracujesz w branży kreatywnej i dobre pomysły liczą się u ciebie najbardziej
 • chcesz pracować lepiej, wydajniej, efektywniej
 • chcesz czuć satysfakcję ze swojej pracy
 • chcesz pogłębić relację i kontakt ze swoimi współpracownikami
 • chcesz znaleźć to coś, co się wyróżnia i przestać porównywać się z innymi
 • chcesz spędzać czas z rodziną, ale mieć również satysfakcjonującą przestrzeń dla siebie, do pracy
 • chcesz poznać szybkie i proste patenty na stworzenie idealnych warunków do pracy
 • chcesz, żeby Twoje miejsce pracy stało się wizytówką twojej firmy
Tylko otwarty, uczciwy i kreatywny umysł daje ludziom dobrostan, pokój i radość.

Co mówią inni?

Do Młyna przyjeżdżam w każdą środę. Po to, żeby na miejscu poprowadzić poranną jogę. To przestrzeń kreatywna. Gdybym planowała urządzanie biura lub (jeszcze lepiej) własnego studia jogi, bez wahania poprosiłabym o pomoc Marię.  Nie jest sztuką postawienie w lounge roomie kilku miękkich puf – sztuką jest zaprojektowanie przestrzeni, która na każdym kroku stymuluje do eksperymentów i kreatywnej pracy, nie przytłaczając ani nie onieśmielając jednocześnie. Nic dziwnego, że właściciele biura w Młynie nazywają je praco-zabawką. Bo  to trochę taki plac zabaw dla dorosłych, z dobrą energią i niewymuszoną atmosferą.
Justyna Kozioł

Uczy jogi

Pierwsze skojarzenie z biurem architektonicznym: nuda, kołnierzyk, białe ściany, biurowo niezdrowo, procedurki, formułki. Wiadomo. Takie przynajmniej ja miałam. Uwielbiam, kiedy ktoś przełamuje sztampę. W branży architektów Ona jest po prostu liderką w wyłamywaniu się i jednocześnie wychodzeniu na przód… do klienta. To nie jest biuro architektoniczne, to jest kolebka Twojego pomysłu i jego realizacji. Twój pomysł jest traktowany jak dziecko, które potrzebuje piastunki, animatorki trzepiącej z rękawa rozwiązania i przestrzeni do rozwoju – Ona to wszystko mają. To jest jak skrzyżowanie festiwalu reggae, spotkania z fizjoterapeutą z galą oskarową. Wyobraźnia, skupienie i na koniec wielkie BUM. Efekt WOW!

Agnieszka Majewska

Gotuje Nie Truje

Konsultacje składały się z kilku etapów. Z każdym słowem Marii – słuchając jej podpowiedzi na temat tego, jak można wykorzystać powierzchnię mojego biura – uśmiech na mojej twarzy coraz bardziej się powiększał, a oczy otwierały szerzej. Podpowiedziała co zrobić, aby słabsze punkty zamienić na walory i dzięki nim podkreślić unikatowość tego miejsca. Sama nigdy bym nie wpadła na tak odważne i oryginalne rozwiązania. To była prawdziwa wędrówka po przestrzeni pełnej inspiracji – i to dosłownie, bo Maria zabrała mnie na spacer, aby krok po kroku przedstawić swoją koncepcję. Wcześniej myślałam o różnych rozwiązaniach, wahałam się. Nieustannie odkładałam urządzanie wnętrza na później. Teraz mam ochotę zabrać się do działania od ręki. Mam przed oczami jasną wizję efektu końcowego.

Kamila Chyła

CoWork IKIMASA

To była fantastyczną przygodą. Nikt wcześniej nie wsłuchiwał się i nie analizował moich potrzeb z takim spokojem. Podczas pracy nad nowym sklepem KOKOworld najważniejsza była dla nich historia moja oraz naszych rękodzielników. Poprzez projekt chcieli przede wszystkim oddać klimat miejsca, które tworzymy. Każdy mebel jest funkcjonalny, można go dowolnie aranżować, przestawiać i dopasować do aktualnych potrzeb. Wyobrażacie sobie ruchomą przymierzalnię? Teraz, kiedy otwieram drzwi i patrzę na całość przenoszę się w zupełnie inne zakątki świata. Ze spokojem i gwarantowaną obietnicą na dozę szaleństwa polecam Architekturę szytą na miarę każdemu, kto marzy o niebanalnych rozwiązaniach i spełnieniu marzeń mieszczących się w kilku ścianach.

Agata Kurek

Concept store KOKOworld

Certyfikat

Jako mama wiem doskonale jak ważna jest dla dziecka nauka poprzez zabawę. Jeśli interesujesz się psychologią człowieka to wiesz, że z dorosłymi jest trochę podobnie jak z dziećmi. Z zasady działamy racjonalnie. I możemy wykonać swoją pracę, bo tak trzeba, bo szef kazał, bo mamy z tego pieniądze. Ale wykonamy ją szybciej i lepiej, kiedy sprawia nam ona radość. Możesz to też nazwać zabawą. Tak to już działa. Twoja głowa potrzebuje luzu. Nic na siłę. Wiedzą o tym najlepiej prosperujące i działające w duchu firmy na świecie – pisałam o tym tutaj.

Sam pomyśl. Kiedy przychodzą Ci do głowy najlepsze pomysły? Kiedy siedzisz 8 godzinę przy biurku, a przed Tobą czeka czysta kartka papieru, lub ekran komputera? Czy kiedy relaksujesz się delikatnie bujając w hamaku? Mnie w drugim przypadku. Zdecydowanie. 

Jedną trzecią swojego życia spędzamy w pracy. Pracujemy średnio 40 godzin tygodniowo. Większość z nas kilka razy w roku wyjeżdża na urlop. Tak spędzamy około 25-30 lat swojego życia. Zamiast marzyć o wakacjach, możesz wykreować sobie takie warunki pracy, od których nie będziesz chciał uciekać.

Twoja głowa potrzebuje oddechu. Pracuj mądrze, nie ciężko!

* Inną formą współpracy są warsztaty z użyciem metody Design Thinking. Warsztat „Twoje wymarzone miejsce pracy”, które  mogę przeprowadzić w Twojej firmie, włączając w proces tworzenia miejsca twoich współpracowników. Warsztaty i nadzór jest wyceniany indywidualnie.