~

PODSUMOWANIE

Podsumuj wnioski z wszystkich trzech ćwiczeń.
– może jest jakiś jeden kierunek, jedna mocna potrzeba? (przykład: więcej przestrzeni, światła, koloru etc.)
– wypisz 3 konkretne rzeczy, które chcesz zmienić.
– wypisz 3 atuty mieszkania, które chcesz podkreślić.

Zaplanuj działanie.
1. Co możesz zrobić w tym miesiącu? Wybierz jedną rzecz. Zaplanuj kolejne kroki.
2. Co możesz zrobić w tym tygodniu? Wybierz jedną rzecz. Zaplanuj kolejne kroki.
3. Czy jest coś co możesz zrobić już dziś? (przykład: stara paskudna wycieraczka – od razu możesz ją wyrzucić)
Czasami na liście rzeczy do zmiany – od dawna – są sprawy, które można załatwić w godzinę. Tylko jakoś brakuje okazji. A zrobienie takiej jednej rzeczy bardzo poprawia humor i zachęca do dalszych działań. Człowiek myśli sobie: o kurcze, jakie to proste, czemu wcześniej tego nie zrobiłem!

Potrzebujesz pomocy? Porozmawiaj o zmianach z domownikami. Zaplanujcie wspólnie działania. Podzielcie się zadaniami. Słuchajcie siebie nawzajem.
Wiesz co chcesz zmieniać ale nie wiesz jak się do tego zabrać?  Poproś o pomoc projektanta – możesz odezwać się do mnie :) Możesz też zaprosić do wspólnej burzy mózgów znajomych. Niech popatrzą na to z innej perspektywy. Szukając rozwiązań, przestrzegajcie zasad prawdziwej burzy mózgów – tutaj jest ściągawka.
Słuchaj rad, dziękuj za nie, ale pamiętaj – finalna decyzja należy wyłącznie do Ciebie. To Twoje wnętrze i masz prawo mieszkać tak jak chcesz!

Pamiętaj, że szkoda każdej minuty na mieszkanie w tymczasowych i niesprzyjających warunkach. Jeśli coś przeszkadza Ci w tym, jak mieszkasz – zmień to! To, jak mieszkamy, ma na nas duży wpływ i powinno nas wspierać.

  • tadaaaaaam! 100% 100%

Czujesz, że potrzebujesz profesjonalnego wsparcia?

Skorzystaj z rabatu dla osób, które przeszły ćwiczenie „NA WYNOS” i zgłoś się do poradni architektonicznej online. Do spotkania ze mną będziesz potrzebował/a wszystkiego tego co powstało w wyniku „trzech kroków”. Dlatego zachowaj swoje notatki i zapiski. Są ważne. Dzięki nim sporą część pracy mamy już za sobą :)