PORADNIA ARCHITEKTONICZNA

Odkryj ze mną to, jak chcesz mieszkać. Pomogę Ci podjąć kluczowe decyzje dotyczące wnętrza i dokonać niezbędnych zmian. Jeśli chcesz, będę Ci w nich towarzyszyć, podsuwając odpowiednie narzędzia i rozwiązania, tak abyś mógł/mogła wcielić je w życie. Bez stresu. Szkoda każdej minuty na mieszkanie w tymczasowych i niesprzyjających warunkach. Twoje mieszkanie jest po to, aby Cię wspierać.

Najczęstsza obawa – nie stać mnie na architekta. Zdradzę Ci, że nie musi tak być.

Indywidualny projekt wnętrza to wydatek rzędu kilku do kilkunastu tysięcy. A konkretnie: około 180 zł/m2 za porządnie i kompleksowo wykonany projekt – na przykład taki, jak tutaj. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy od A do Z i wiesz, że masz na to środki, to zdecydowanie polecam Ci takie rozwiązanie. Bez dwóch zdań.

Jest też inne wyjście.

Być może nie jesteś gotowy/gotowa na taki wydatek lub nie potrzebujesz całościowego projektu. Być może chcesz najpierw poznać architekta, któremu masz zamiar oddać w ręce swój dom. Zanim kupisz buty, przymierzasz je. A jak przymierzyć architekta lepiej, niż poprzez współpracę w wersji mini?
Zdarza się, że nawet mistrzowsko opracowana dokumentacja projektowa nie stanowi rozwiązania problemu. Czasami potrzeba tylko wskazania gotowych rozwiązań, odkrycia właściwej ścieżki, iskry, która zmotywuje. To trochę tak, jak z trafną diagnozą lekarską. Sama w sobie niczego nie definiuje. Jednych zmotywuje do natychmiastowej operacji, drugich do poszukiwania alternatyw, a jeszcze innych do realizacji długo odkładanych planów. Każda z tych reakcji jest dobra.

Dla kogo?

 

Stworzyłam poradnię architektoniczną po to, aby udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Dla wszystkich. Dla tych, którym brakuje pomysłów. A także dla tych, którzy mają ich za dużo, chcą działać i potrzebują fachowej opinii. Dzięki poradni poznasz krok po kroku metody jakimi pracuję i odkryjesz potencjał oraz radość płynącą ze zmian w Tobie i Twoim wnętrzu. Nasza współpraca może przebiegać na trzy różne sposoby:

 

REANIMACJA. Poległeś. Masz konkretny problem i potrzebujesz porady. Wypełniasz ankietę przygotowaną pod kątem Twojego tematu, po czym spotykamy się online. Po rozmowie dostajesz podsumowanie e-mailem.

OPERACJA. Czujesz, że coś jest nie tak. Że Twoje wnętrze wymaga intensywnego zabiegu. Rentgen domu czy mieszkania pozwoli ocenić jego słabe i mocne strony. Otrzymasz receptę na trzy proste zmiany, które przyczynią się do dużej metamorfozy.

TERAPIA. Masz swoje pomysły, ale potrzebujesz specjalistycznej eskorty. Chcesz je skonsultować, przelać na papier, uporządkować, a następnie dostać pozytywnego kopniaka, aby wprowadzić je w życie. Podpowiem Ci, jak najprościej dojść z punktu A do B. Co robić i czego nie robić, aby uniknąć błędów. A następnie będę sprawdzać Twoje postępy. Online.

 

Nie wiesz, która z opcji jest dla Ciebie? Jeśli w trakcie współpracy okaże się, że potrzebujesz pomocy w mniejszym lub większym zakresie, możemy swobodnie przejść do innego typu współpracy. Każdy kolejny etap jest tak naprawdę rozwinięciem poprzedniego.

Opinie

Zobacz co mówią o współpracy ze mną inni

Naszym głównym problemem był natłok myśli i pomysłów przy jednoczesnym braku fachowych narzędzi do ich zrealizowania. Potrzeba syntezy, doradzenia i otwarcia umysłu były niezbędne do pójścia dalej. Największą korzyścią wyniesioną z poradni architektonicznej było dla nas usystematyzowanie koncepcji, uzyskanie poczucia bezpieczeństwa, wyznaczenie głównych kierunków i spójna wizja całości pomysłu na wnętrze. Został opracowany plan antresoli nad przydługim korytarzem. To część sypialni dzieci, która jest odrębna od reszty mieszkania i ma przechodnią łazienkę. Dzieci uwielbiają się ganiać w koło. A ja dzięki temu doceniam funkcjonalność mojego mieszkania. To były najlepiej zainwestowane pieniądze w tym projekcie. 

Nawet z małej usługi- konsultacje- mogą powstać projekty, które są inspiracją dla innych i trafiają do kolorowych magazynów.
Przeczytaj więcej tutaj.

Magda i Przemek Chudkiewicz

pomysł na wnętrze loftowe, Magda Chudkiewicz

Jestem bardzo zadowolony i zaskoczony efektami pracy, mimo, że odbywała się ona tylko online. (…) Prezentacja bardzo jasna i żywa. Fajnie, że bierzesz pod uwagę osobowości każdego z klientów i dostosowujesz aktualną przestrzeń do nowych możliwości. Wskazałaś mi wiele nowych i spójnych ze sobą zmian, które w szybkim tempie mogłem wprowadzić w domu.
Na zakupy czekam z niecierpliwością. (…) Zaraz zaglądam na strony www i zobaczę czy będą objęte BLACK FRIDAY, lubię kupować na przecenach.
Gorąco polecam współpracę z Tobą, masz fajne podejście do ludzi i umiesz szukać potrzeb klientów.
Arkadiusz Hezler

metamorfoza trzech punktów w mieszkaniu

Mieliśmy problem z doszlifowaniem projektu naszego przyszłego domu. Potrzebowaliśmy wsparcia profesjonalistów i rozwiązania dwóch problematycznych miejsc, oraz nie byliśmy pewni co do ilości i rozmiarów pokoi dziecięcych. Ogólnie mieliśmy obawę, czy dom nie będzie za duży albo za mały. Dzięki współpracy z Wami uświadomiliśmy sobie jak bardzo nasz projekt jest elastyczny i dało nam to dużo spokoju. Rozwiązaliście nasze problemy bardzo pomysłowo i dokładnie tak jak potrzebowaliśmy. Otrzymaliśmy też dodatkowe super-wskazówki i inspiracje! Jesteśmy też bardzo wdzięczni za dostosowanie oferty do naszych potrzeb i pomoc w naprawdę ekspresowym tempie!
Weronika i Mikołaj

pomoc w rozwiązaniu rzutu funkcjonalnego domu

Maria otwiera głowę! Też zajmuję się projektowaniem, ale perspektywa koniecznych zmian w moim własnym mieszkaniu mnie przerażała. Współpraca z Marią uwolniła mój sposób myślenia i sprawiła, że uwierzyłam, że potrafię opanować i tę materię. Podsunęła mi szereg nowych, świetnych pomysłów, ale też pomogła uwierzyć we własne i wprowadzić je w życie :) Teraz naprawdę lubię moje mieszkanie! Polecam tego allegrowicza ;)

 

Justyna Karamuz

metamorfoza salonu i sypialni w mieszkaniu 50 m2, SLOWPRESSO

I was very confused about making a mezzanine above the bathroom and I didn’t realize how high budget I need for a new kitchen. After our meeting, I felt more comfortable and secure about my own ideas and very happy to get more fresh ones. The whole idea of an online consultation is great and really saved me! I can imagine it’s not easy to help people to have a better home in such a short time. I really believe that Maria and her team are helping to make this world a better place. When people feel good at their homes suddenly they became better human beings!
Denissee Peralta

konsultacja aranżacji mieszkania 35 m2, customer service in English

Jak to wygląda?

 

Jesteś zainteresowany/a?

Napisz do mnie! Podpowiem Ci jaka opcja Poradni Architektonicznej jest dla Ciebie najlepsza.

Wolisz zlecić cały projekt wnętrz od A do Z? Zobacz jak projektujemy domy i ich wnętrza.