PORADNIA ARCHITEKTONICZNA

Odkryj ze mną to, jak chcesz mieszkać. Pomogę Ci podjąć kluczowe decyzje dotyczące wnętrza i dokonać niezbędnych zmian. Jeśli chcesz, będę Ci w nich towarzyszyć, podsuwając odpowiednie narzędzia i rozwiązania, tak abyś mógł/mogła wcielić je w życie. Bez stresu. Szkoda każdej minuty na mieszkanie w tymczasowych i niesprzyjających warunkach. Twoje mieszkanie jest po to, aby Cię wspierać.

Najczęstsza obawa – nie stać mnie na architekta. Zdradzę Ci, że nie musi tak być.

Indywidualny projekt wnętrza to wydatek rzędu kilku do kilkunastu tysięcy. A konkretnie: około 180 zł/m2 za porządnie i kompleksowo wykonany projekt – na przykład taki, jak tutaj. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy od A do Z i wiesz, że masz na to środki, to zdecydowanie polecam Ci takie rozwiązanie. Bez dwóch zdań.

Jest też inne wyjście.

Być może nie jesteś gotowy/gotowa na taki wydatek lub nie potrzebujesz całościowego projektu. Być może chcesz najpierw poznać architekta, któremu masz zamiar oddać w ręce swój dom. Zanim kupisz buty, przymierzasz je. A jak przymierzyć architekta lepiej, niż poprzez współpracę w wersji mini?
Zdarza się, że nawet mistrzowsko opracowana dokumentacja projektowa nie stanowi rozwiązania problemu. Czasami potrzeba tylko wskazania gotowych rozwiązań, odkrycia właściwej ścieżki, iskry, która zmotywuje. To trochę tak, jak z trafną diagnozą lekarską. Sama w sobie niczego nie definiuje. Jednych zmotywuje do natychmiastowej operacji, drugich do poszukiwania alternatyw, a jeszcze innych do realizacji długo odkładanych planów. Każda z tych reakcji jest dobra.

Dla kogo?

Stworzyłam poradnię architektoniczną po to, aby udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Dla wszystkich. Dla tych, którym brakuje pomysłów. A także dla tych, którzy mają ich za dużo, chcą działać i potrzebują fachowej opinii. Dzięki poradni poznasz krok po kroku metody jakimi pracuję i odkryjesz potencjał oraz radość płynącą ze zmian w Tobie i Twoim wnętrzu. Nasza współpraca może przebiegać na trzy różne sposoby:

 

REANIMACJA. Poległeś. Masz konkretny problem i potrzebujesz porady. Wypełniasz ankietę przygotowaną pod kątem Twojego tematu, po czym spotykamy się online. Po rozmowie dostajesz podsumowanie e-mailem.

OPERACJA. Czujesz, że coś jest nie tak. Że Twoje wnętrze wymaga intensywnego zabiegu. Rentgen domu czy mieszkania pozwoli ocenić jego słabe i mocne strony. Otrzymasz receptę na trzy proste zmiany, które przyczynią się do dużej metamorfozy.

TERAPIA. Masz swoje pomysły, ale potrzebujesz specjalistycznej eskorty. Chcesz je skonsultować, przelać na papier, uporządkować, a następnie dostać pozytywnego kopniaka, aby wprowadzić je w życie. Podpowiem Ci, jak najprościej dojść z punktu A do B. Co robić i czego nie robić, aby uniknąć błędów. A następnie będę sprawdzać Twoje postępy. Online.

 

Nie wiesz, która z opcji jest dla Ciebie? Jeśli w trakcie współpracy okaże się, że potrzebujesz pomocy w mniejszym lub większym zakresie, możemy swobodnie przejść do innego typu współpracy. Każdy kolejny etap jest tak naprawdę rozwinięciem poprzedniego.

Opinie

Zobacz co mówią o współpracy ze mną inni

Naszym głównym problemem był natłok myśli i pomysłów przy jednoczesnym braku fachowych narzędzi do ich zrealizowania. Potrzeba syntezy, doradzenia i otwarcia umysłu były niezbędne do pójścia dalej. Największą korzyścią wyniesioną z poradni architektonicznej było dla nas usystematyzowanie koncepcji, uzyskanie poczucia bezpieczeństwa, wyznaczenie głównych kierunków i spójna wizja całości pomysłu na wnętrze. Został opracowany plan antresoli nad przydługim korytarzem. To część sypialni dzieci, która jest odrębna od reszty mieszkania i ma przechodnią łazienkę. Dzieci uwielbiają się ganiać w koło. A ja dzięki temu doceniam funkcjonalność mojego mieszkania. To były najlepiej zainwestowane pieniądze w tym projekcie.

Nawet z małej usługi- konsultacje- mogą powstać projekty, które są inspiracją dla innych i trafiają do kolorowych magazynów.
Przeczytaj więcej tutaj.

Magda i Przemek Chudkiewicz
Pomysł na wnętrze loftowe, stylizacja wnętrz 

Jestem bardzo zadowolony i zaskoczony efektami pracy, mimo, że odbywała się ona tylko online. (…) Prezentacja bardzo jasna i żywa. Fajnie, że bierzesz pod uwagę osobowości każdego z klientów i dostosowujesz aktualną przestrzeń do nowych możliwości. Wskazałaś mi wiele nowych i spójnych ze sobą zmian, które w szybkim tempie mogłem wprowadzić w domu.
Na zakupy czekam z niecierpliwością. (…) Zaraz zaglądam na strony www i zobaczę czy będą objęte BLACK FRIDAY, lubię kupować na przecenach.
Gorąco polecam współpracę z Tobą, masz fajne podejście do ludzi i umiesz szukać potrzeb klientów.

 

Arkadiusz Hezler – tantraIciałoIoddech
Metamorfoza trzech punktów w mieszkaniu

Maria otwiera głowę! Też zajmuję się projektowaniem, ale perspektywa koniecznych zmian w moim własnym mieszkaniu mnie przerażała. Współpraca z Marią uwolniła mój sposób myślenia i sprawiła, że uwierzyłam, że potrafię opanować i tę materię. Podsunęła mi szereg nowych, świetnych pomysłów, ale też pomogła uwierzyć we własne i wprowadzić je w życie :) Teraz naprawdę lubię moje mieszkanie! Polecam tego allegrowicza ;)

 

Justyna Karamuztwórczyni marki SLOWPRESSO
Metamorfoza salonu i sypialni w mieszkaniu 50m2

Mieliśmy problem z doszlifowaniem projektu naszego przyszłego domu. Potrzebowaliśmy wsparcia profesjonalistów i rozwiązania dwóch problematycznych miejsc, oraz nie byliśmy pewni co do ilości i rozmiarów pokoi dziecięcych. Ogólnie mieliśmy obawę, czy dom nie będzie za duży albo za mały. Dzięki współpracy z Wami uświadomiliśmy sobie jak bardzo nasz projekt jest elastyczny i dało nam to dużo spokoju. Rozwiązaliście nasze problemy bardzo pomysłowo i dokładnie tak jak potrzebowaliśmy. Otrzymaliśmy też dodatkowe super-wskazówki i inspiracje! Jesteśmy też bardzo wdzięczni za dostosowanie oferty do naszych potrzeb i pomoc w naprawdę ekspresowym tempie!

 

Weronika i Mikołaj
Pomoc w rozwiązaniu rzutu funkcjonalnego domu

 

I was very confused about making a mezzanine above the bathroom and I didn’t realize how high budget I need for a new kitchen. After our meeting, I felt more comfortable and secure about my own ideas and very happy to get more fresh ones. The whole idea of an online consultation is great and really saved me! I can imagine it’s not easy to help people to have a better home in such a short time. I really believe that Maria and her team are helping to make this world a better place. When people feel good at their homes suddenly they became better human beings!

 

Denissee Peralta
Konsultacja aranżacji mieszkania 35m2
Cutomer Service in English

Jak to wygląda?

Zainteresowany/a?

Napisz do mnie, to podpowiem Ci jaka opcja Poradni Architektonicznej jest dla Ciebie najlepsza.