POKÓJ ANI

.
.

Projekt koncepcyjny pokoju dla dziewczynki
Powierzchnia: 
18 m2
Lokalizacja: Mountain View, Kalifornia, 2012
Projekt: Maria Rauch, współpraca: Aldona Majorek, Tomasz Żemojcin

Każde dziecko zwykle marzy o swoim małpim gaju. O bujaniu w obłokach, skakaniu, wspinaczce. Dorosły powiedziałby, że marzeniem Ani była antresola. Ale tak naprawdę dziewczynka chciała wspinać się do łóżka – dlatego poza zwykłymi schodami, na ścianie znalazły się uchwyty, które umożliwiały alternatywną drogę do podniebnego królestwa. Z którego wrócić można było jedną z dwóch poprzednich dróg. Lub zwieszając się na linie.

Zaprojektowanie zabudowy wnęki przez antresolę z pełnowymiarowym łóżkiem pozwoliło uzyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie, a także utworzyło sekretny pokój zabaw. I choć na pierwszy rzut oka zupełnie tego nie widać, budowa antresoli pozwoliła dać drugie życie dawnym szafkom kuchennym z Ikea. Naprawdę! A tutaj znajdziesz film, który tłumaczy całą konstrukcję. Projekt został opublikowany na stronie Ikea Hackers, której ideą jest inspirowanie i pokazywanie rozwiązań z użyciem mebli Ikea w sposób, do którego nie koniecznie zostały stworzone. 

Hasłem przewodnim miało być konfetti, dlatego cały pokój został obsypany kropkami w najróżniejszej formie – od drobnych uchwytów w szafie, poprzez elementy ścianki wspinaczkowej, płaskie dekoracje, aż po poduszki i siedziska.