Talerz z drożdżówkami na niebieskim talerzu z podpisem "Bezpieczna przystań"

KRAKOWSKA KAMIENICA

 

Krakowska Kamienica
Powierzchnia:
110 m2
Lokalizacja: Kraków, 2021
Projekt: Maria Rauch współpraca: Natalia Smaczny, Magdalena Krótki
Tablica inspiracji: link

Piękne i inspirujące– takie były dwa główne skojarzenia na pytanie o mieszkanie marzeń. I nic w tym dziwnego. W końcu naszym klientami była para prowadząca świetnie prosperujący biznes w branży modowej. Mieszkanie musiało być więc zarówno piękną oazą spokoju, jak i biurem do pracy i kreowania nowych pomysłów.

„Mieszkanie jest jasne i przestronne, zawiera piękne, ale funkcjonalne rzeczy, a każda z nich ma swoje miejsce, rosną w nim rośliny. Można w nim pracować, ale i odpocząć. Gdy przyjadą do nas przyjaciele albo dziadkowie- możemy spędzać czas razem ale nie tracąc swojej przestrzeni.”

Zmęczeni kolorami na co dzień, klienci we wstępnym wywiadzie podkreślali, że woleliby wnętrze w bardziej stonowanych barwach. Wsłuchując się w potrzebę spokoju, powstał projekt Urban Jungle z dominującym zielonym akcentem kolorystycznym, naturalnymi materiałami i dużą liczbą roślinności.

Jak zawsze, przygotowujemy dwie projekty wnętrza, tak aby klienci mogli wybrać ten bardziej odpowiadający ich potrzebom. Dlatego w drugiej wersji postanowiliśmy „poszaleć” i stworzyć wnętrze inspirując się ich projektami. W ten sposób powstała propozycja Crazy Colors, która bazowała na zróżnicowaniu kolorystycznym w stylu retro, naturalnym drewnie i dopełniającej design roślinności.

Chciałabym by w mieszkaniu były rzeczy z duszą, podoba mi się eklektyzm, nie lubię jasno sprecyzowanych „stylów”.

Po pokazaniu obu wersji okazało się, że to właśnie projekt Crazy Colors całkowicie skradł ich serca. Kolory idealnie podkreślały kreatywną osobowość klientów, a niecodzienne użycie barw w mieszkaniu sprawiło, że przestrzeń dodawała energii i inspiracji do tworzenia kolejnych projektów.

Ta współpraca idealnie pokazuje, że w tworzeniu aranżacji wnętrza kluczowe jest poznanie samych klientów: ich stylu życia, pasji, potrzeb i marzeń. Dzięki temu możemy stworzyć projekt wnętrza szyty na miarę.

Chcesz stworzyć wnętrze swoich marzeń? Sprawdź jak możemy Ci w tym pomóc.