DOM Z KLOCKÓW

GOTOWY PROJEKT lub kompleksowa usługa PROJEKT + BUDOWA z opcją nadzoru. W trzech rozmiarach S, M, L.  Z możliwością drobnych zmian i dostosowania do Twoich potrzeb. W dwóch standardach wykończenia. Drewniany, naturalny, pachnący latem. Do wybudowania w tydzień.

PROJEKT DOMU

Indywidualny, skrojony do Twoich potrzeb. Z Kotwicą Marzeń, którą tworzymy na podstawie ankiet, rozmów i analizy Twoich inspiracji. I do której stale wracamy, podczas całego procesu projektowego, żeby być pewnym, że trzymamy się obranego kursu.  Ahoj!

PROJEKT WNĘTRZA

Szyty na miarę, dopasowany do Ciebie. Zaskoczymy Cię dwoma propozycjami, które będą odzwierciedlać to jaki jesteś, a Ty będziesz mógł wybrać, w której z form, czujesz się najlepiej. Obiecujemy, że dowiesz się o sobie czegoś nowego i będzie to przyjemny proces.

JAK PRZEBIEGA INDYWIDUALNY PROJEKT DOMU?

Projekt domu to ważna i duża inwestycja, a przemyślane decyzje projektowe prowadzą do satysfakcji i zadowolenia. Dobrze jest poznać architekta, któremu powierzamy swoje marzenia. Wierzymy, że odpowiednio długa faza koncepcyjna wpływa korzystnie na efekt końcowy. Chcemy pokazać Ci, że proces projektowy może być powodem do uśmiechu na twarzy i zabawą, dlatego angażujemy Cię do wspólnego projektowania z nami. Naszym celem nie jest przeforsowanie wizji architekta, a odkrycie tego, jak naprawdę pragniesz mieszkać. Tworzymy architekturę na miarę Twoich potrzeb – to właśnie Twoje pomysły i marzenia układają nam się w projekt. Projektujemy domy drewniane, proste i zdrowe. Jest to zgodne z naszym systemem wartości. Sami w takim mieszkamy.

ETAP I – PROJEKT KONCEPCYJNY

Podczas pierwszego etapu współpracy jesteśmy jak detektywi. Przy pomocy rozmów, zdjęć, tablic inspiracji i szczegółowych ankiet, powoli bierzemy Cię pod lupę. Twoje rytuały dnia codziennego, potrzeby, upodobania, marzenia i plany na przyszłość. Chcemy wiedzieć, jak spędzasz czas wolny. Co Cię relaksuje. Jakie czytasz książki. Co lubisz, a czego nie. Na tym etapie zadajemy dużo pytań. Słuchamy i analizujemy Twoje odpowiedzi. Architektura szyta na miarę wymaga od nas bardzo dokładnego rozpoznania oczekiwań, które stanowią fundament dla całej koncepcji.

Na tym etapie opracowujemy dla Ciebie materiały takie jak:

1. Kotwica marzeń – tablica inspiracji, zbiór Twoich potrzeb i marzeń, które pomogą nam się trzymać  obranego kursu.

2. Dwie koncepcje – czyli dwa różne pomysły na dom Twoich marzeń, którymi możesz dowolnie żonglować. Chcemy dać Ci możliwość sprawdzenia, w jakiej formie czujesz sie najlepiej. Obiecujemy, że dowiesz się o sobie czegoś nowego i będzie to przyjemny proces.

3. Koncepcja marzeń – finalna koncepcja, która stanowi fundament projektu budowlanego.

ETAP II – PROJEKT BUDOWLANY

Działania na drugim etapie prowadzą do uzyskania pozwolenia na budowę. W tym okresie przygotowujemy dla Ciebie pełną dokumentacja projektową, na którą składa się nie tylko architektura, ale także projekty, za które odpowiedzialni są inni branżyści (konstruktor, instalator elektryczny, instalator sanitarny, etc.). Każda z tych osób wykonuje swoją część projektu, ale to my – architekci – koordynujemy współpracę i składamy wszystko w całość.

Zakres projektu budowlanego obejmuje pełną dokumentację projektową oraz wszystkie dokumenty, uzgodnienia, rysunki i opisy, niezbędne do zgłoszenia budowy lub złożenia wniosku o pozwolenie na budowę, takie jak:
– projekt zagospodarowania terenu w granicach działki przeznaczonej na inwestycję, który obejmuje lokalizację obiektu (obiektów), elementy infrastruktury, ukształtowanie i zagospodarowanie terenu wraz z zielenią, umożliwiające funkcjonowanie obiektu (obiektów) zgodnie z wymaganiami władz lokalnych i inwestora
– projekt architektoniczno-budowlany w formie opisowej i rysunkowej
– projekt konstrukcyjny z obliczeniami statycznymi i schematami konstrukcyjnymi
– projekty branżowe wewnętrznych instalacji sanitarnych: wod-kan, c.o., wentylacji
– projekt branżowy wewnętrznych instalacji elektrycznych
– charakterystyka energetyczna budynku

W zakres oferty nie wchodzi:
– opracowanie mapy do celów projektowych
– uzyskanie warunków przyłączenia do sieci
– projekty przyłączy i sieci infrastruktury technicznej, energetycznej, gazowej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej
– ewentualne badania geotechniczne
– koszty administracyjne
– uzyskanie pozwolenia na zjazd na teren działki oraz uzgodnienie przebudowy zjazdu, w tym projektu zjazdu na działkę.

ETAP III – NADZÓR NAD BUDOWĄ

Podczas trwania prac jesteśmy z Tobą i cały czas trzymamy rękę na pulsie. Dbając o jakość architektury składamy ustaloną wcześniej liczbę wizyt na placu budowy – ich ilość zależy od wybranej przez Ciebe technologii.

Decydując się na współpracę z nami, od momentu wstępnej koncepcji i zarzucenia kotwicy marzeń, aż po budowę, zyskujesz spokój. Działamy zarówno imieniu inwestora – czyli Twoim – oraz swoim, dbając o jakość architektury, jaką tworzymy. Zależy nam na tym, aby efekt końcowy był spójny z projektem. Czyli najlepszej jakości.

Lubisz konkrety? Kliknij i pobierz przykładową ofertę.

Zainteresowany/a?

Skontaktuj się z nami, lub wyślij kontakt do siebie, wówczas my skontaktujemy się z Tobą.

kontakt@mariarauch.pl