Do skrzynki pocztowej nieustannie spływają pytania o domy z klocków. Bardzo często są to pytania, na które odpowiedź rozpoczynamy od słów “Nie jesteśmy firmą budowlaną”. W takim razie kim jesteśmy? I czym jest dom z klocków?

Projekt gotowy to nie gotowy dom.

Jesteśmy parą architektów, którzy zaprojektowali dom w nowoczesnej i zdrowej technologii drewnianej (CLT- cross laminated timber). Projekt jest dostępny do zakupu w trzech rozmiarach – S, M i L. Sami mieszkamy w domu o rozmiarze S, czyli niespełna 50m2 (to ten na zdjęciach).

Dom z klocków nie jest gotowym produktem, który czeka u nas w magazynie i po zamówieniu przyjeżdża na działkę. Nie rozpakowujesz go z pudełka i nie składasz samodzielnie niczym puzzli. Być może nawet chciałabym, żeby to było aż tak proste. :) Ale póki co tak nie jest. Dom z klocków to projekt gotowy. Tak jak projekty katalogowe. Tylko że fajniejszy. Bo zaprojektowany w zdrowej technologii drewnianej.  Prefabrykowany. Nowoczesny. Minimalistyczny. Jak każdy projekt gotowy musi zostać przystosowany do danej działki. Uzyskać pozwolenie na budowę. Następnie zostać wyprodukowany w fabryce. I dopiero wtedy może przyjechać na plac budowy. I faktycznie, po złożeniu przez ekipę budowlaną, może być gotowy do zamieszkania w ciągu tygodnia czasu. 

Nie jesteśmy firmą budowlaną, bo nie wybudujemy Twojego domu. Nie znaczy to jednak, że po zakupie projektu zostajesz sam z jego realizacją. Naszym Klientom, którzy zdecydują się na wersję VIP, zapewniamy profesjonalną wycenę budowy i sprawdzonych wykonawców. Opcjonalnie możesz skorzystać także z dodatkowej pomocy i nadzoru podczas trwania całej budowy. Sam decydujesz, która wersja jest dla Ciebie najlepsza.

Umożliwiamy zakup projektu gotowego i projektu gotowego VIP. Czym różnią się te dwie opcje?

 

Projekt gotowy. Wersja podstawowa.

Projekt gotowy. Czyli taki, który można zrealizować samodzielnie. To dobra opcja dla  tych, którzy są samodzielni, mają ‘swoich’ architektów, ‘swoich’ wykonawców, wiedzą w jaki sposób załatwić wszystko urzędowo lub chcą podjąć się wykończenia na własną rękę. W takim przypadku proces zakupu projektu gotowego jest prosty i szybki – wybierasz interesujący cię metraż spośród trzech dostępnych:

 • S, czyli 50 m2 – cena projektu gotowego to 2500 zł 
 • M, czyli 75 m2 – cena projektu gotowego to 3000 zł
 • L, czyli 100 m2 – cena projektu gotowego to 3500 zł    

Kupujesz. Otrzymujesz pełen projekt – czyli teczkę w formacie A4 z rysunkami. I dalej działasz sam.
Wersja najszybsza. I najmniej kosztowna. 
Pełen projekt gotowy zawiera:

 • projekt architektoniczny
 • projekt konstrukcji
 • projekt instalacji sanitarnych
 • projekt instalacji elektrycznych
 • projekt instalacji wodno-kanalizacyjnych

Wersja VIP. Dla bardziej wymagających.

Jeśli to wszystko nadal brzmi jak czarna magia – spokojnie. Istnieje bardziej wypasiona wersja. Czyli projekt gotowy VIP. Jest to opcja odpowiednio droższa:

 • S+, czyli 50 m2 – cena projektu gotowego VIP to 5000 zł
 • M+, czyli 75 m2 – cena projektu gotowego VIP to 5500 zł
 • L+, czyli 100 m2 – cena projektu gotowego VIP to 6000 zł

 W tym przypadku pakiet rysunków (taki sam jak wyżej) jest rozszerzony o trzy dodatkowe usługi:

 1.  TRZY ZMIANY. Indywidualizacja projektu. Czyli możliwość dokonania łącznie trzech zmian w obrębie podziału ścian wewnętrznych, umiejscowienia okien oraz drzwi. Tak, aby projekt jeszcze lepiej pasował do zastanego otoczenia. I potrzeb mieszkańców.
 2. Z DACHEM LUB BEZ. W wersji VIP otrzymujesz możliwość wyboru projektu z poddaszem użytkowym lub bez. Budując poddasze zyskujesz dodatkową przestrzeń. A czasem, jeśli plan miejscowy nie pozwala na budowę domu z dachem płaskim, jest to po prostu konieczne.
 3. POMOC Z BUDOWĄ. Oferujemy wycenę i przekazanie budowy w ręce zaufanych wykonawców. Nie jesteśmy firmą budowlaną i to nie my budujemy domy z klocków. Jesteśmy projektantami i zależy nam na jak najlepszej jakości oraz budowie zgodnej z projektem. Jeśli nie wiesz jak wygląda budowa domu, to najbezpieczniejsze rozwiązanie. A do tego otrzymujesz całkowity koszt prac budowlanych budowy domu z klocków na Twojej działce.

Co warto wiedzieć przed zakupem projektu gotowego?

Przed zakupem warto sprawdzić czy projekt pasuje do działki. Czy przepisy pozwolą wybudować akurat taki dom. Trzeba zrobić odpowiednie przymiarki względem MPZP lub WZ.  Możesz taką analizę zrobić sam. Poprosić o pomoc znajomego architekta. Lub zlecić to nam. Zwłaszcza jeśli na hasło WZ-tka myślisz o ciastku. :) W ramach poradni architektonicznej  wykonujemy takie analizy. Napisz do  nas a podpowiemy Ci, która opcja poradni jest dla Ciebie najbardziej właściwa.

A co po zakupie?

Złożenie wniosku i uzyskanie pozwolenia na budowę będzie wymagać od Ciebie przedłożenia w odpowiednim urzędzie pełnej dokumentacji projektowej wraz z zagospodarowaniem terenu. Będziesz potrzebował tutaj pomocy architekta, który naniesie budynek na stosowna mapę. W Twoim imieniu możemy przejść przez wszystkie procedury urzędowe. Po rozpoczęciu prac budowlanych także jesteśmy do dyspozycji – jeśli nie czujesz się na siłach aby samodzielnie nadzorować przebieg budowy, możesz powierzyć go w nasze ręce.
Każda z powyższych usług jest dodatkowa, obejmowana oddzielną umową. Lista dodatkowych usług znajduje się na stronie z ofertą – w pomarańczowej sekcji. 

 

Nawet jeśli sama idea domu z klocków jest już dla ciebie mniej mglista, podejrzewam, że większa świadomość rodzi kolejne pytania. Po ile ten dom? Z czego konkretnie jest wykonany? Jak kształtują się koszty eksploatacji? Czym go ogrzewać? Odpowiedzi na większość pytań znajdziesz w FAQ o domu z klocków. 

A może masz jeszcze inne pytania? Napisz mi o tym. Z przyjemnością na nie odpowiem.

0
Would love your thoughts, please comment.x